Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiny zmniejszają stawki ubezpieczeń społecznych
2019-04-11 15:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Już od maja obniżeniu ulegną stawki ubezpieczeń społecznych. Ma to ujednolicić krajowy system zarządzania ubezpieczeniami emerytalnymi.

Rada Państwowa w Chinach ogłosiła obniżenie stawek ubezpieczeń społecznych z 20 do 16%. Zmiany wejdą w życie od 1 maja. Dotyczy to ubezpieczeń na opiekę nad osobami starszymi, na wypadek bezrobocia i składek emerytalnych.

You Jun, wiceminister zasobów ludzkich i ubezpieczeń społecznych, twierdzi, że dzięki reformie opłaty na rzecz opieki nad osobami starszymi spadną o 190 miliardów juanów, a wpłaty na wypadek bezrobocia o 110 miliardów do końca tego roku.

Zdaniem wiceministra zmiany pozwolą na całościowe i terminowe wypłaty emerytur. Ruch ten ma także utorować drogę do stworzenia ujednoliconego krajowego zarządzania systemem ubezpieczeń emerytalnych.

Chiny pozwoliły sobie na tak dużą reformę, ponieważ w 2018 roku fundusz emerytalny osiągnął nadwyżkę w wysokości około 4,8 biliona juanów.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201904/04/WS5ca5f397a3104842260b482e.html

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego